Eski Kot Pantolondan Bolero ve Mutfak önluğu

Ey Amerikanın Şalvarı sen nelere kadirsin :)) İşte eski kot pantoldan daha kullanışlı hale gelen iki çalışma. Pantolonun bir paçasından bolero diğer paçasındanda mutfak önluğu yaptım. Her ikisinide basitçe anlatmaya çalışacağım. Aslında azda olsa dikiş bilen biri kolaylıkla yapabilir :)

İşte boleromuz

Photobucket
Photobucket

Photobucket

Photobucket

Pantolunun ağ kısmından kesip çıkaralım, sonra pantolunun diz kapağının altından 10 cm kadar keselim. Pantolon paçası aşağı doğru daralacağından bu kısmı yukarı gelecek. paça dikişinide duzgunce kesip atalım. pantolonun serbest dikiş yapılan yerinden kesip dikdörtgen bir parça haline getirelim. çift dikiş olan yer kumaşın ortasında kalacak. kumaşımız bolero yapmaya hazır sırt yerinin kol kesimini ve yaka oyuntusunu hazırlayıp kenarlarını bukerek dikelim daha sonra ön kısım için hazırladığımız kumaş parçalarıyla birleştirdikmi işlem tamamdır. suslemeleleri arzunuza kalmış.

Bu da mutfak önluğum.. Sevgili eşime bana modellik yaptığı için teşekkur ederim :))Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Pantolunun diğer paçasından önluğu yapmak için yine pantolunun ağ kısmından kesiyoruz. Ters çeviyiyoruz daralan kısım uste bakacak. paça dikişinide duzgunce kesip atalım. önluğun gövus kısmını kol oyuntusunu keselim. daha sonra farklı bir kumaşla biye dikelim. biye yapmayı bilmeyen kurdelada kullanabilir. önluğumuz çerçeve içine aldıktan sonra boyun ve yan bağlarıda ekleyelim. en son olarak susleme işlemini yapalım. işte bu kadar

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !